نمایشگاه اختصاصی، تخصصی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان

نمایشگاه اختصاصی، تخصصی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان

نمایشگاه اختصاصی، تخصصی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان

این نمایشگاه با رویکردی تخصصی-صادراتی متشکل از 4 پاویون عمده و مهم شامل: پاویون صنعت ساختمان، پاویون خدمات فنی و مهندسی، آب و برق و انرژی، پاویون کشاورزی و مواد غذایی و سایر گروه های مهم کالایی نظیر صنایع بهداشتی و دارویی و آرایشی برگزار می شود.

همچنین این نمایشگاه در روز پنجشنبه مورخ 20 خرداد ماه با حضور مقامات اقتصادی و سیاسی از ایران و ارمنستان در ساعت 12 ظهر به وقت ارمنستان افتتاح خواهد شد، بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، وزیر اقتصاد ارمنستان و وزیر نیرو به عنوان رییس کمیسیون مشترک، وزیر و مقامات وزارت صمت در  در مراسم افتتاحیه این رویداد حضور خواهند داشت.

از دیگر برنامه های جانبی این نمایشگاه می توان به، ضیافت شام تجار و مقامات دولتی در روز اول، برگزاری نشست تجار ایران و ارمنستان روز دوم و برگزاری نشست کمیته پیگیری اجلاس ایران و ارمنستان روز سوم در محل نمایشگاه اشاره کرد.

از سوی دیگر مراسم افتتاحیه و سایر رویدادهای جانبی این نمایشگاه توسط سازمان صدا و سیمای ج.ا.ایران در ارمنستان تحت پوشش قرار خواهد گرفت و در رسانه ملی و شبکه های تلویزیونی کشور ارمنستان پخش خواهد شد.

همچنین از این نمایشگاه به منظور تهیه مستند فیلم برداری خواهد شد. تهیه کتاب کاتالوگ نمایشگاه که حاوی اطلاعات شرکت کنندگان است نیز بخشی از اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد و پس از برگزاری نمایشگاه در میان بازرگانان و تجار کشور ارمنستان به عنوان منبعی مهم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.